Organizacja wesela wymaga bardzo szczegółowego przygotowania. Jednym z pierwszych problemów, jakie napotykamy, jest określenie odpowiedniej ilości alkoholu. Przy natłoku ślubnych wydatków, nikt nie chce inwestować w nadmiar alkoholu, który przez kolejne lata będzie zalegał w piwnicy. Co więc zrobić, aby nie przesadzić? Oraz, aby alkoholu nie było zbyt mało? W jaki sposób zadowolić gust każdego z gości? Przedstawiamy podstawowy kalkulator trunków weselnych, który pomoże Wam jak najlepiej oszacować potrzebną ilość.

Pamiętajmy, kupujmy alkohol ze średniej półki, nie najtańszy, który znajdziemy w sklepie, ale też nie najdroższy. Unikniemy w ten sposób niestosownych komentarzy gości. Podstawowym alkoholem znajdującym się na każdym weselu jest wódka. Ile jej zakupić?

Przelicznik, jaki należy zastosować to 0,5 litra wódki na pijącą osobę dorosłą. Wiadomo, że osoby przewlekle chore, dziadkowie przyjmujący leki czy kobiety w ciąży możemy bez problemu wykluczyć. Ponadto należy zaopatrzyć się w kilka butelek, które zostaną rozdane np. podczas napotkania bramy weselnej, czy podczas zabaw w trakcie trwania imprezy. Jeśli Państwo Młodzi mają w planach wydawać wódkę weselną na pożegnanie gościom, również powinni to uwzględnić podczas zakupów. Tańszą opcją w tym przypadku będzie ciasto, jako wyraz podziękowań za przybycie. Jeśli jednak wybiorą alkohol, dodatkowo powinni zakupić jedną butelkę na parę, bądź rodzinę. Pozostałe alkohole nie stwarzają już tak dużego problemu

Ile whisky i wina na wesele?

Zakup ilości wina oraz whisky zależy tylko i wyłącznie od nas. Zwolenników wina nie brakuje, jednak goście sięgają po nie o wiele rzadziej niż po wódkę. Kupując wino załóżmy, że jedna butelka wystarczy na 4 osoby. Pamiętajmy, aby zakupić wina wytrawne oraz półwytrawne, które są lepszym dodatkiem do weselnych dań, niż wina słodkie i półsłodkie.

Elementem kluczowym każdego wesela jest toast wznoszony na cześć Pary Młodej, niezbędny do tego jest szampan, którego również nie możemy pominąć, planując zakup alkoholi. Przelicznik w przypadku szampana to jedna butelka na ok. 6-7 osób.

Kolejnym z trunków, coraz częściej pojawiającym się na weselach jest Whisky. Stanowi duży koszt, dlatego też najlepszym sposobem będzie zakup ok. 5 butelek, przyjmując, że wesele będzie liczyło ok. 100 gości. Smakosze whisky zostaną zaspokojeni, a nasz budżet nie zostanie mocno nadszarpnięty. Jeśli wszystkie butelki whisky zostaną opróżnione, nie powinniśmy się tym przejmować. Nie jest to podstawowy trunek na weselu, a tylko dodatek dla urozmaicenia oferty alkoholi.

Dodatkowym ukłonem w stronę naszych gości będzie zakup np. kilku butelek piwa, butelki rumu czy butelki tequili, zagwarantuje to, że każdy znajdzie alkohol odpowiedni dla siebie. Nie popadajmy jednak w skrajność, pozostałe alkohole na weselu powinny być jedynie zaakcentowane, goście niechętnie mieszają różne rodzaje alkoholi i najbardziej powinniśmy się skupić na tym, który uznamy za podstawowy.

Jeśli po weselu zostanie nam kilka butelek nieotwartych trunków, żaden problem, alkohol może być przechowywany długo i zawsze może stać się prezentem dla rodziny bądź przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *