Gdy opadną emocje związane ze ślubem i weselem, większość panien młodych zastanawia się co zrobić z suknią ślubną. Większość pań decyduje się, aby suknię sprzedać. Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Jak sprzedać suknię ślubną? Jak przygotować ofertę, aby zrobić to szybko?

Gdzie sprzedać suknię ślubną

Używanych sukien ślubnych jest na rynku na prawdę dużo. Dlatego warto swoją kreację przede wszystkim wystawić na sprzedaż w internecie. To daje największe szanse na to, że szybko znajdzie nową właścicielkę.

Portale sprzedażowe

Warto zacząć od podstawowych portali aukcyjnych i sprzedażowych: Allegro, OLX, Gumtree, Sprzedajemy, Gratka itp. Najlepiej swoje ogłoszenie wrzucić na kilka stron i na bieżąco je monitorować, aby uniknąć sytuacji, że suknia zostanie kupiona na dwóch stronach na raz. Najwygodniej zainstalować w telefonie aplikacje mobilne i mieć szybki dostęp do ogłoszenia. Istnieją też strony przeznaczone tylko do sprzedaży sukien ślubnych. Z nich także warto skorzystać. Tutaj natomiast trzeba być ostrożnym – zdarzają się wyłudzenia sukni lub pieniędzy.

Zdjęcia sukni ślubnej

Ogłoszenie internetowe musi być opatrzone dobrymi zdjęciami. W pierwszej kolejności warto wykorzystać zdjęcia z wesela i sesji wykonane przez profesjonalnego fotografa. Wymazanie twarzy jest proste (wystarczą podstawowe funkcje w programie Paint) i trzeba to zrobić dla ochrony własnego wizerunku. Lepiej nie wrzucać  zdjęć, na których panna młoda wchodzi do jeziora lub biega po łące – nie każdy uwierzy, że powstałe zabrudzenia udało się usunąć. Bardzo ważne są zbliżenia detali sukni wykonane na wieszaku lub manekinie w dobrym, najlepiej dziennym, świetle. 

Opis sukni ślubnej

Opis musi być jak najbardziej dokładny i powinien zawierać:
– kolekcję i nazwę sukni, jeśli pochodzi z salonu, 
– nazwę fasonu (np. rybka, księżniczka),
– fachową nazwę koloru i materiałów,
– wymiary – mierzone na płasko: długość całkowita, długość pod pachami, od pasa w dół, szerokość w biuście i talii, 
– nazwany rodzaj zapięcia czy sznurowania,
– informację, na jaką osobę była kupiona/szyta suknia (np. wysoka, niska, z małym biustem, z szerokimi biodrami itp.)

Komis sukien ślubnych

Drugie rozwiązanie do sprzedaż sukni ślubnej do komisu. Procedura takiej transakcji opiera się na wcześniej sformułowanej i podpisanej umowie. Będzie ona określała: za ile chcemy suknię sprzedać, jak długo komis będzie wystawiał suknię, jakie opłaty poniesie właścicielka – zazwyczaj jest to opłata miesięczna, czasami także prowizja od sprzedaży. Te opłaty trzeba uiścić nawet wtedy, gdy sukni nikt nie kupi. To duży minus. Z drugiej strony komisy mają nadal sporo klientek. 

Jak przygotować suknię do sprzedaży

Suknie ślubne na sprzedaż trzeba wyprać. Najlepiej w profesjonalnej pralni. Domowymi sposobami nie uda się usunąć drobnych plam, bez uszkodzenia delikatnego tiulu czy koronki. Od razu warto naprawić ewentualne uszkodzenia. Poważniejsze naprawy lepiej zlecić krawcowej. Wypraną suknię trzeba schować w szczelny pokrowiec i przechowywać wiszącą swobodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *