Wybór odpowiedniej sali weselnej i związane z nim ustalenia to jeden z najważniejszych i zarazem najbardziej kłopotliwych etapów organizacji udanego wesela. Wiele par wręcz zaczyna organizację ślubu od zarezerwowania wymarzonej sali, ze względu na ograniczoną liczbę wolnych terminów w najbardziej popularnych lokalach. Jednak podjęcie tej decyzji to dopiero początek. O co pytać przy wyborze sali weselnej, na co warto zwrócić uwagę? Poniżej kilka podpowiedzi, o których warto pamiętać poszukując idealnego miejsca na swoje wesele.

Kwestie finansowe

Pieniądze to pierwszy temat, który powinniśmy poruszyć w przypadku tak kosztownego wydatku jak organizacja wesela. Warto spisać pytania do managera sali weselnej, zarówno te podstawowe, dotyczące kosztów talerzyka, przystrojenia sali, ewentualnych noclegów, wysokości zaliczki, jak i mniej oczywiste – czy za wniesienie własnego alkoholu obowiązuje dodatkowa opłata? Kto pokrywa koszt ewentualnych zniszczeń, takich jak potłuczona zastawa? Osoba odpowiedzialna za ustalenia powinna poinformować narzeczonych o wszystkich możliwych kosztach. 

Wygląd i możliwości sali

Kolejne pytania przy wyborze sali najczęściej dotyczą jej wnętrza. Oczywiście musimy ustalić, ile osób powinna pomieścić, jakie jest możliwe ułożenie stołów, gdzie będzie znajdował się parkiet i czy w sali jest klimatyzacja. Nie zapominajmy zapytać o szczegóły, takie jak rodzaj przystrojenia stołów, możliwe oświetlenie sali, a nawet dobór koloru serwetek i innych ozdób! Za pomocą takich drobiazgów zbudujemy na swoim przyjęciu dokładnie taki klimat jaki zaplanowaliśmy, a dzięki dobrze zadanym pytaniom sala weselna będzie wyglądała doskonale. 

Menu i dodatkowe atrakcje

Rodzaj i ilość podawanych w trakcie przyjęcia potraw to oczywiste pytania przy wyborze sali weselnej. Manager powinien przygotować dla nas informację o zwyczajowym menu weselnym, a w razie naszych zastrzeżeń ustalić wszelkie możliwe zmiany, na przykład odpowiednie menu dla wegetarian. Pytajmy bez obaw o jakich porach serwowane są posiłki, ilu kelnerów obsługuje wesele, czy lokal zapewnia własne ciasta i tort, a w trakcie imprezy serwowane są gorące napoje. Warto w tym miejscu dopytać, czy restauracja oferuje dodatkowe atrakcje takie jak wiejski stół czy czekoladowa fontanna, które są uwielbiane przez gości. 

Otoczenie sali 

W dniu podpisywania umowy o organizację wesela zapewne rozejrzymy się po otoczeniu restauracji, w miejscach innych niż sala weselna – o co pytać w tym przypadku? Z pewnością o dostępność ogrodu, sali lub miejsca dla palaczy, parkingu dla gości weselnych. Bardzo ważne jest, by dowiedzieć się, czy w tym samym obiekcie odbywają się jednocześnie inne wesela lub czy lokal w tym samym czasie przyjmuje klientów w restauracji. Dzięki temu możemy upewnić się, że goście z zewnątrz nie wejdą bez pytania do sali weselnej w trakcie naszego przyjęcia. 

Jeśli nadal zastanawiamy się o co pytać na sali weselnej, to odwiedzając ją w pierwszej kolejności rozejrzyjmy się, czy coś na pierwszy rzut oka nie budzi naszych wątpliwości. Wszelkie najistotniejsze kwestie powinny być ustalone już w dniu rezerwacji sali i spisane w umowie z właścicielem obiektu, a resztę można uzgodnić w późniejszym okresie przygotowań do wesela. Warto dobrze sprecyzować swoje oczekiwania wobec sali weselnej, by nic nie zakłóciło najpiękniejszej uroczystości w naszym życiu.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *