Niezależnie czy na Twoim weselu będzie DJ czy wodzirej, ważne abyś ustaliła z nim jak ma przebiegać wesele. Nie zawsze DJ potrafi poprowadzić wesele więc warto wcześniej zorientować się co oferuje. To w końcu Wasz dzień i wszystko musi być zapięte na ostatni guzik! Przedstawiamy 5 propozycji zabaw weselnych, które z pewnością oderwą Waszych gości od stołów! Zaczynamy!

1. Uciekające krzesła 

Znana przez wszystkich zabawa integracyjna. Polega ona tym, że wybrana grupa chętnych gości siada na przygotowanych wcześniej krzesłach. Kiedy wodzirej daje znać wszyscy wstają i zaczynają tańczyć. Jedno krzesło znika. Wtedy wodzirej zatrzymuje muzykę i osoba dla której zabrakło miejsca odpada z gry. Gra toczy się do ostatniej osoby, której udało się utrzymać miejsce. Wygraną w zabawie może być prezent przygotowany przez młodą parę, butelka alkoholu lub dodatkowy kawałek tortu. Obiecujemy, rywalizacja będzie zacięta a śmiechu będzie co niemiara! 

2. Konkurs tańca 

Podobają Ci się zabawy weselne z klasą? Nie chcesz aby na Twoim weselu goście się przepychali bawiąc się w szaloną “sałatkę owocową” ? W takim razie taka zabawa weselna na poziomie powinna Ci się spodobać. Ustal z wodzirejem kilka Kawałków o zróżnicowanym tempie. Zaproście gości na parkiet i niech tańczą do wybranej muzyki. Para młoda bawi się w jury i wybiera najlepiej tańczące według nich pary. Tym sposobem wyłoni się para zwycięzców dla których prezentem będzie taniec z parą młodą.

3. Test zgodności 

Coraz większą popularnością na weselach cieszy się zabawa, w której młoda para pokazuje odpowiedzi na pytania jedynie za pomocą tabliczek Ja/On/Ona. Jest to jednak tradycyjna wersja gry. Dużo śmiechu przynieść może wersja, w której sadzamy osoby sobie zupełnie nieznane. Taka oryginalna zabawa weselna pomoże rozluźnić atmosferę, a niekiedy może wyjść z niej całkiem ciekawa, nowa znajomość. 

4. Poznajmy się

Jest to jedna z zabaw integracyjnych na weselu. Pozwala poznać się obcym sobie osobom i zintegrować się dwum rodzinom. Polega ona tym, że wodzirej zadaje pytania, a goście odpowiają na nie na zasadzie Licytacji. Osoba, która wygra licytacje będzie zobowiązana dołożyć się do wózka dla przyszłego potomka pary młodej. Pytania oczywiście są dość krepujące, ale warte odpowiedzi. Na zwycięzców czekają nagrody od pary młodej,które  zapewne będą fantastyczną pamiątką po weselu!

5. Taniec na gazetach 

Zabawa prosto z podstawówki. Kto z nas na szkolnej zabawie nie brał udziału w konkursie na taniec na szarej gazecie?  Najlepiej w tej zabawie odnajdą się pary, bo w pewnym momencie trzeba być naprawdę blisko. Zabawa polega na tym, że pary tańczą na rozłożone gazecie. Wodzirej co jakiś czas stopuje muzykę, a pary składają gazetę na pół. Wygrywa para która utrzyma się na najmniejszym kawałku gazety i nie dotknie ziemi. 

Gry i zabawy to nieodłączny element wesela. Jeśli chcesz żeby wszystko wyszło idealne, lepiej wcześniej zaplanuj jak potoczy się ten etap Twojego wesela. Dzięki temu unikniesz nudy, a goście nie zapomną tego dnia przez długi czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *